Elektrokola jsou poměrně nedávnou novinkou, a tak není divu, že okolo nich panuje spousta mýtů. Leader fox Arimo elektrokoloJedním z nich například je, že se na elektrokole nemusí šlapat. Tak tomu ale není, elektrokolo není skútr ani motorka.

Už vzhled napovídá, že je to stále ještě bicykl, který je ale už dnes velmi nenápadně vybaven pohonným zařízením a akumulátorem. Jakmile šlápnete do pedálů, spustí se elektromotor, který vám bude pomáhat silou párů nohou dalších cyklistů, a vy tak můžete jet snáze a s menší námahou. To oceníte nejen při jízdě do kopce, ale například i při spolujízdě se zdatnějším kolegou či při odpočinkové fázi kondičního tréninku. Sílu, kterou vám pohon při jízdě asistuje, můžete libovolně regulovat ovládáním na řídítkách a motor lze také zcela vypnout. Možnosti úrovní asistence motoru i dojezdová vzdálenost, která může dosahovat i více než 100 km, se liší dle zvolené značky a modelu.

vy tak můžete jet snáze a s menší námahou. To oceníte nejen při jízdě do kopce, ale například i při spolujízdě se zdatnějším kolegou či při odpočinkové fázi kondičního tréninku. Sílu, kterou vám pohon při jízdě asistuje, můžete libovolně regulovat ovládáním na řídítkách a motor lze také zcela vypnout. Možnosti úrovní asistence motoru i dojezdová vzdálenost, která může dosahovat i více než 100 km, se liší dle zvolené značky a modelu.